آپلود سنتر آی هدیه
 
 


صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 65
Like Tree162Likes

آموزش بافت زنانه

این موضوع در رابطه با آموزش بافت زنانه در تالار بافتنی زنانه می باشد. بخشی از آخرین مطلب این موضوع : بافتنی و قلاب بافی - Knitting & crocheting آموزش بافت تن پوش بارداری [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ] [تنها اعضای سایت ...

 1. Top | #1
  زندگی درست همان جایی است که تو ایستاده ای
  درجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربر

  تاریخ عضویت
  دی -۱۳۹۰
  علایق
  کتاب ، آشپزی ، استراحت! ، باز و بسته کردن در یخچال!
  شغل
  حرص خوردن!
  محل سکونت
  دنیای مجازی
  سن
  24
  نوشته ها
  1,664
  تشکر
  3,886
  تشکر شده 3,168 بار در 1,364 ارسال
  مطالب وبلاگ
  4

  آموزش بافت زنانه

  آموزش بافت تن پوش بارداری

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  وسایل مورد نیاز جهت بافت تن پوش حاملگی:

  4 کلاف کاموای 100 گرمی

  5 میل شماره 6 نخ یک لا
  طرز بافت پشت تن پوش:

  کار بافت را با 58 دانه شروع کنید. در رج 7 بافت به هر طرف پشت تن پوش 1 دانه اضافه کنید تا جایی که جمع دانه ها به 72 عدد برسد. مدل بافت این تن پوش (دانه برنجی یا ابری) می باشد. وقتی بلندی پشت تن پوش 43 سانتی متر شد تا ماندن 16 دانه برای سرشانه ها، 11 دانه دیگر کم کرده سپس همه دانه ها را کور کنید.
  جلوی تن پوش :

  کار بافت را با 58 دانه شروع کرده در هفتمین رج به طرف چپ و راست جلوی تن پوش 1 دانه اضافه کنید تا جمع دانه هایتان 72 عدد، مانند پشت کارتان شود. به همین صورت بافت را با 72 دانه ادامه داده وقتی به سرشانه های تن پوش 6 سانتی متر ماند، 16 دانه از طرف چپ جدا کرده سپس 4 دانه کور کنید و به بافت با 34 دانه باقی مانده ادامه دهید.

  در رج بعدی 1 دانه دیگر کم کرده و تا یقه بدون کم کردن، بافت را ادمه دهید.

  طرز بافت یقه :
  از تکه پشت و جلوی تن پوش بافته شده، 72 دانه جدا کرده روی میل ها بیاندازید 5/2 سانتی متر مدل ساده (از رو) ببافید. آخرین رج را با قلاب، پایه کوتاه زده کار را تمام کنید.

  کمر تن پوش :
  کار را با 6 دانه شروع کرده به طول 40 سانتی متر 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو (کش باف) ببافید.

  توجه : مدل دانه برنجی یا ابری :

  رج اول یک دانه به زیر، یک دانه به رو ببافید. در رج بعدی برعکس دانه زیری را به رو، دانه رویی را به زیر ببافید.

  منبع : مجله کوک


  ویرایش توسط Nasim : ۱۹ ۰۴ -۹۲ در ساعت 15:11
  سانا ونیکا این مطلب را لایک کرده اند.

 2. 3 کاربر مقابل از Nasim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  princess (۰۵ ۱۰ -۹۲),آوین (۲۶ ۰۷ -۹۲),سانا (۳۱ ۰۶ -۹۲)

 3. Top | #2
  زندگی درست همان جایی است که تو ایستاده ای
  درجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربر

  تاریخ عضویت
  دی -۱۳۹۰
  علایق
  کتاب ، آشپزی ، استراحت! ، باز و بسته کردن در یخچال!
  شغل
  حرص خوردن!
  محل سکونت
  دنیای مجازی
  سن
  24
  نوشته ها
  1,664
  تشکر
  3,886
  تشکر شده 3,168 بار در 1,364 ارسال
  مطالب وبلاگ
  4
  طرز بافت مانتو زنانه

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  وسایل مورد نیاز جهت بافت مانتو :
  10 کلاف کاموای 100 گرمی
  میل شماره 6 ، نخ یک لا

  پشت مانتو :
  ابتدا کار را با 76 دانه سر انداخته، شروع کنید. 9 رج (5 سانتی متر) مدل کش باف، 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو ببافید. سپس از 68 دانه در رج 11 ، 15 دانه از زیر، 4 دانه از رو (مدل گیس باف دو تایی) بافته، سپس با 15 دانه از زیر رج را تمام کنید.
  در رج 13 : بافت رج 11 را تکرار کرده کاررا ادامه دهید.
  در رج 15 : 2 دانه از رو (مدل لانه زنبوری) 2 دانه از زیر، 2 دانه از رو (مدل لوزی) 9 دانه از زیر، 4 دانه از رو (مدل بافت گیس باف) 9 دانه از زیر، 2 دانه از رو(مدل لوزی) 2 دانه از زیر، 4 دانه از رو (مدل لانه زنبوری) 2 دانه از زیر، 2 دانه از رو (مدل لوزی) 2 دانه از زیر، 2 دانه از رو (مدل لانه زنبوری) ببافید.

  در رج 17 : جهت بافت لانه زنبوری ابتدا 2 دانه سپس 1 دانه را به رو ببافید. مدل لوزی را وقتی بطرف چپ می خواهید بپیچانید 3 دانه از زیر، 2 دانه از رو، 8 دانه از زیر ببافید. جهت پیچش بافت میل گیس باف نیز 8 دانه از رو، 3 دانه از زیر ببافید. سپس جهت مدل لانه زنبوری ابتدا 2 دانه سپس 1 دانه را بافته و به ترتیب 4 و 3 دانه را باهم ببافید. 3 دانه از زیر، 2 دانه از رو، 8 دانه اززیر بافته پیچ مدل گیس باف را انجام دهید و کار را با 8 دانه از زیر، 2 دانه از رو، 3 دانه از زیر و مدل لانه زنبوری ادامه دهید.

  در رج 19 : مدل لانه زنبوری را با 4 دانه از زیر، 2 دانه از رو، 7 دانه از زیر، 4 دانه از رو (مدل گیس باف) بافته، سپس 7 دانه از زیر، 2 دانه از رو، 4 دانه از زیر (مدل لانه زنبوری) و با 4 دانه از زیر کار را ادامه دهید.
  سپس 2 دانه از رو، 7 دانه از زیر، 4 دانه از رو گرفته (مدل گیس باف) ببافید. 7 دانه از زیر، 2 دانه از رو، 4 دانه از زیر بافته مدل لانه زنبوری را تمام کنید تا موقعی که در کنار مدل گیس باف 2 دانه را از زیر بافته شده، باقی بماند و مدل لوزی را ادامه دهید. سپس تمام کارها را برعکس کرده مدل لوزی ها را ببندید. در 4 رج بعدی بجز مدل گیس باف تمام دانه ها را از زیر ببافید. مدل لانه زنبوری در این 4 رج بافته نمی شود.
  وقتی بلندی مانتو به 75 سانتی متر رسید جهت حلقه آستین 3+2+1 دانه از هر طرف کم کنید.
  پس از اینکه مدل لوزی تمام شد وسط پشت گردن 30 دانه را توی میل نگهدارید. سپس دانه های سرشانه ها را یک رج دیگر بافته و تمامی دانه ها را کور کنید. " اندازه پشت مانتو باید 95 سانتی متر باشد."

  جلوی مانتو :
  کار بافت را با 44 دانه شروع کنید. 9 رج کش باف ببافید، سپس 41 دانه از رو بافته، 5 دانه را 1 دانه از زیر و 1 دانه از رو مدل کش باف "تا یقه" ببافید. بعد از 5 دانه کش باف 16 دانه از زیر، 4 دانه از رو (مدل گیس باف) و 16 دانه را دوباره از زیر ببافید. 4 رج به صورت یاد شده کار را ادامه دهید. سپس 5 دانه کش باف بافته، 4 دانه ازرو (مدل لانه زنبوری) 2 دانه از رو (مدل لوزی) 9 دانه از زیر، 4 دانه از رو (مدل گیس باف) 9 دانه از زیر، 2 دانه از رو (مدل لوزی) 2 دانه از زیر و 2 دانه از رو (مدل لانه زنبوری) ببافید تا زیر آستین مدل های پشت مانتو را روی جلوی مانتو نیز پیاده کنید.
  جهت حلقه آستین آن 1+2+3 دانه کم کنید، به 5 دانه کش باف سر بافتتان در هر رج 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو اضافه کنید تا جمع دانه های کش باف 35 تا شود. سپس 4 رج آنها را بدون اضافه کردن ببافید. در عین حال مدل گیس باف را روی جلوی مانتو ادامه دهید.

  در رج بعدی 11 عدد دانه برنجی، 4 دانه از زیر (پشت مدل گیس باف) 14 دانه، دانه برنجی، 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو، 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو و 1 دانه از زیر را بافته، مدل گیس باف روی جلوی مانتو را ادامه دهید. سپس از10 رج بافت قد جلوی مانتو 95 سانتی متر خواهد شد که در این صورت باید20 دانه از سرشانه را کور کرده مابقی 29 دانه باقی مانده را با مدل های دانه برنجی و گیس باف ادامه دهید. وقتی مدل گیس باف 11 مرتبه بر روی یقه پیچ خورد در پشت گردن به تکه دوم تنه مانتو آن را بدوزید.

  آستین :
  کار را با 40 دانه شروع کنید، 20 سانتی متر 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو مدل کش باف ببافید. 38 دانه را بافته 4 دانه از رو (مدل گیس باف) 30 دانه از زیر، 4 دانه از رو (مدل گیس باف) بافته، 4 رج کار را به همین شکل ادامه دهید. سپس 4 دانه از رو (مدل گیس باف) 9 دانه از زیر، 2 دانه از رو (مدل لوزی) 2 دانه از زیر، 4 دانه از رو (مدل لانه زنبوری) 2 دانه از زیر، 2 دانه از رو (مدل لوزی) 9 دانه از زیر، 4 دانه از رو (مدل گیس باف) کار را ادامه دهید.
  تا زیر حلقه استین باید 62 سانتی متر ببافید و 14 دانه به دانه هایتان اضافه کنید، سپس آستین را 1+2+3 دانه از هر طرف کم کنید، قد آستین باید مجموعاً 77 سانتی متر باشد.

  منبع : مجله کوک


  ویرایش توسط Nasim : ۲۰ ۰۴ -۹۲ در ساعت 14:17
  سانا, rOya ونیکا این مطلب را لایک کرده اند.

 4. 6 کاربر مقابل از Nasim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  khaton (۲۲ ۰۴ -۹۲),princess (۱۲ ۱۰ -۹۲),الهه غفاری (۲۱ ۰۴ -۹۲),بهناز خانمی (۱۹ ۰۶ -۹۲),زهراسادات (۱۱ ۰۵ -۹۲),سانا (۳۱ ۰۶ -۹۲)

 5. Top | #3
  زندگی درست همان جایی است که تو ایستاده ای
  درجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربر

  تاریخ عضویت
  دی -۱۳۹۰
  علایق
  کتاب ، آشپزی ، استراحت! ، باز و بسته کردن در یخچال!
  شغل
  حرص خوردن!
  محل سکونت
  دنیای مجازی
  سن
  24
  نوشته ها
  1,664
  تشکر
  3,886
  تشکر شده 3,168 بار در 1,364 ارسال
  مطالب وبلاگ
  4
  آموزش بافت کت زنانه

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  وسایل مورد نیاز :
  3 کلاف کاموای 100 گرمی
  میل شماره 6 نخ سه لا

  طرز بافت :

  ابتدا نخ کارتان را سه لا کنید سپس 52 دانه روی میل ها سرانداخته کار را با بافت ساده (از رو) شروع کنید. آن را 62 سانتی متر مدل ساده ببافید. سپس 2 تا نوار 26 دانه ای به طول 22 سانتی متر به صورت جداگانه ببافید.

  دوباره تمام دانه ها را روی یک میل گرفته 36 سانتی متر دیگر مدل ساده (از رو) ببافید. دوباره 22 سانتی متر نوار 2 تایی جداگانه ببافید.

  وقتی بلندی کارتان 62 سانتی متر شد، دانه ها را کور کرده کار را تمام کنید.

  منبع : مجله کوک


  سانا likes this.

 6. 4 کاربر مقابل از Nasim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  khaton (۲۳ ۰۴ -۹۲),tala (۲۳ ۰۴ -۹۲),آوین (۲۶ ۰۷ -۹۲),سانا (۳۱ ۰۶ -۹۲)

 7. Top | #4
  عشق هرگز به رنگ ترديد درنمياد
  درجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربر

  تاریخ عضویت
  آذر -۱۳۹۱
  علایق
  هنر ، صورتی ، :)
  محل سکونت
  اصفهان
  نوشته ها
  711
  تشکر
  965
  تشکر شده 1,366 بار در 601 ارسال
  آموزش بافت ژاکت زنانه

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  وسایل مورد نیاز جهت بافت ژاکت زنانه :
  1 کلاف کاموای 100 گرمی
  میل شماره 5 نخ دو لا

  طرز بافت پشت ژاکت زنانه :
  ابتدا کار را با 74 دانه شروع کرده، 5 سانتی متر، 2 دانه از زیر، 2 دانه از رو (کش باف) ببافید. سپس 35 سانتی متر مدل ساده از رو بافته جهت حلقه آستین 2+2+2+3 دانه از هر طرف دانه کم کنید. سپس از 4 رج بافته، 2 دانه هم در این 4 رج کم کنید.وقتی قد پشت ژاکت 60 سانتی متر شد، دانه ها را کور کرده کار را تمام کنید.

  بافت جلوی ژاکت زنانه :
  کار را با 38 دانه شروع کرده، 5 سانتی متر آن را مدل کش باف ببافید و در رج ششم 18 دانه از رو، 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو، ا دانه از زیر، 18 دانه از رو و 5 دانه از زیر، 1 دانه از رو، این کش باف 5 تایی را تا یقه ژاکت ادامه دهید، ببافید.
  هر 3 رج یکبار «1 دانه روی» وسطی را از زیر ببافید، بدین ترتیب 3 دانه از زیر در کنار هم پدید خواهد آمد. این مدل بافت را تا 35 سانتی متر ادامه دهید، سپس جهت آستین کت 2+2+2+3 دانه کم کنید. در 54 سانتی متری بافت جهت یقه 8 دانه کم کنید و بعد تا سرشانه 3 دانه دیگر کم کرده، دانه ها را کور کنید.

  بافت آستین ژاکت زنانه :
  کار را با 43 دانه شروع کرده، 5 سانتی متر مدل کش باف ببافید. 20 دانه از رو، 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو، 1 دانه از زیر، 20 دانه از رو ببافید.
  تا زیر بغل مدل یاد شده را بدون زیاد کردن به طول 40 سانتی متر ادامه دهید. سپس 2+2+2+3 دانه از هرطرف جهت آستین کم کرده به کار ادامه دهید.
  تا سرشانه ها نیز 6 دانه دیگرکورکنید، سپس کل دانه ها را کور کرده کار را تمام کنید.

  بافت یقه ژاکت زنانه :
  از دور یقه تکه های جلو وپشت، 88 دانه جدا کرده روی میل بیاندازید. 20 سانتی متر 2 دانه از زیر، 2 دانه ازرو مدل کش باف ببافید در 17 سانتی متری بافتتان 4 دانه یکبار 1 دانه را کور کرده ، جا دکمه باز کنید و سپس در رج بعدی بر روی آن سوراخ هایی که ایجاد شده 1 دانه اضافه کرده، دوباره همان 88 دانه را بدست آورده ببافید. وقتی بلندی یقه به 20 سانتی متر رسید دانه ها را کور کرده کار را تمام کنید.

  منبع : مجله کوک

  princess's Avatar

  princess

   سلام دوستان من این قسمت رو متوجه نمیشم میشه بهم بگین یعنی چجوری؟

  14:21, 26th Dec 2013

  princess's Avatar

  princess

   جهت حلقه آستین 2+2+2+3 دانه از هر طرف دانه کم کنید.

  14:21, 26th Dec 2013

  princess's Avatar

  princess

   یعنی چطوری کم کنیم ؟؟؟:(

  14:22, 26th Dec 2013

  princess's Avatar

  princess

   ی سوال دیگه چندتا کلاف میخواد؟

  15:38, 26th Dec 2013


  سانا وprincess این مطلب را لایک کرده اند.
  هنرکده روبان صورتی

  روی بالشی که از مرگ پرنده ها درست شده نمیشه خواب پرواز دید

 8. 3 کاربر مقابل از روبان صورتی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Nasim (۲۵ ۰۴ -۹۲),princess (۰۵ ۱۰ -۹۲),سانا (۳۱ ۰۶ -۹۲)

 9. Top | #5
  زندگی درست همان جایی است که تو ایستاده ای
  درجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربر

  تاریخ عضویت
  دی -۱۳۹۰
  علایق
  کتاب ، آشپزی ، استراحت! ، باز و بسته کردن در یخچال!
  شغل
  حرص خوردن!
  محل سکونت
  دنیای مجازی
  سن
  24
  نوشته ها
  1,664
  تشکر
  3,886
  تشکر شده 3,168 بار در 1,364 ارسال
  مطالب وبلاگ
  4
  آموزش بافت یقه و آستین زنانه

  این یقه و آستین را می تونید به یک لباس یا سارافون بدوزید و یاادامه لباس را ساده ببافید

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  وسایل مورد نیازجهت بافت:
  3 کلاف 100 گرمی
  میل شماره 7 ، نخ دولا

  طرز بافت :

  آستین:
  کار را با 40 دانه شروع کنید. 17 دانه را 2 دانه به زیر، 1 دانه به رو، 6 دانه از رو « جهت بافت گیس باف « ببافید. 17 دانه نیز 2 دانه به زیر، 1 دانه به رو ببافید تا بافت کش بافت در کارتان ظاهر شود. هر6 رج یکبار طرف پیچ گیس باف را تغییر بدهید. بعد از 45 سانتیمتر بافتن با شمارش دانه ها 6 دانه به دانه هایتان اضافه کنید. وقتی کور کردن دانه های آستین را شروع کردید 5 دانه دو طرف کار را 2 دانه از رو، 1دانه از زیر، 2دانه از رو ببافید.
  جهت کم کردن و کور کردن آستین 5 و6 دانه را یکی کرده دانه ها را کور کرده ببافید تا اینکه از کل دانه ها 24 تا بماند.(یعنی تا 24 دانه ، دانه های دیگر را کور کنید) (ابتدای این 24د انه را نیز 2 دانه از رو، 1دانه از زیر،2دانه از رو را ببافید)
  24 دانه مانده را 3 رج بافته توی میل نگهدارید.

  یقه:
  24 دانه نگه داشته شده، 30 دانه دیگر از نخ دانه گرفته روی میل بیاندازید، از هر آستین 24 دانه کنار گذاشته شده است که به هر کدام 30 دانه اضافه میشود که جمع دانه ها روی هم 108 عدد میشود. کار یقه را با 108 دانه شروع کنید.
  .2 رج مدل ها روش ببافید(رج اول را به رو ببا فید، رج دوم را به زیر ببافید) سپس 1 دانه از زیر،2 دانه از رو ( مدل کش باف) کار را ادامه دهید.
  3 رج ببافید،در رج 4 ،2 دانه از جلوی کار و2 دانه از پشت یقه یعنی 4 دانه کم کنید.
  کار را 22 سانتیمتر کش باف ببافید، سپس دانه ها را کور کرده مدل را تمام کنید.
  توجه : یقه:
  24 دانه را کنار گذاشته شده +30 دانه اضافه شده +30 دانه دیگر اضافه شده+24 دانه کنار گذاشته، جمع دانه ها = 108

  منبع : مجله کوک

  No Avatar

  زهراسادات

   یکم آدم خفه نمیش تو این؟؟؟؟؟؟؟ وای خیلی گرمه!!!!!!!!!

  23:01, 30th Jul 2013

  Nasim's Avatar

  Nasim

   زهرا جون مال زمستونه تازه گرمش میشه حال میاد

  16:00, 31st Jul 2013


  سانا likes this.

 10. 4 کاربر مقابل از Nasim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  khaton (۲۵ ۰۴ -۹۲),tala (۲۵ ۰۴ -۹۲),الهه غفاری (۲۸ ۰۴ -۹۲),سانا (۳۱ ۰۶ -۹۲)

 11. Top | #6
  زندگی درست همان جایی است که تو ایستاده ای
  درجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربر

  تاریخ عضویت
  دی -۱۳۹۰
  علایق
  کتاب ، آشپزی ، استراحت! ، باز و بسته کردن در یخچال!
  شغل
  حرص خوردن!
  محل سکونت
  دنیای مجازی
  سن
  24
  نوشته ها
  1,664
  تشکر
  3,886
  تشکر شده 3,168 بار در 1,364 ارسال
  مطالب وبلاگ
  4
  آموزش بافت کت زنانه

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  وسایل مورد نیازجهت بافت کت زنانه :
  3 کلاف 100 گرمی
  میل شماره 5 ، نخ یک لا

  طرز بافت پشت کت:
  کار بافت را با 74 دانه شروع کرده آن را 3 سانتی متر مدل دانه برنجی ببافید.

  مدل دانه برنجی :
  در رج اول 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو ببافید، در رج بعدی روی دانه های زیر، رو بافته و روی دانه های رو، زیر ببافید. پس از 3 سانتی متر بافت دانه برنجی، کار بافت را به صورت ساده از رو ادامه دهید. وقتی اندازه کارتان 14 سانتی متر شد از سمت راست و چپ بافتنی، 1 دانه کم کنید. سپس 3 سانتی متر هم بدین ترتیب از رو ببافید.
  سپس 25 رج ، 1 دانه از زیر، 1 دانه از رو «مدل کش باف» ببافید. پس از آن تا زیر بغل پشت کت، 12 سانتی متر دیگر مدل ساده از رو ببافید در این 12 سانتی متر 3 بار به هر طرف 1 دانه اضافه کنید.
  جهت آستین سر خود کت 3+5+6+6 دانه به هر طرف اضافه کنید تا جمع دانه های روی میل تان به 118 عدد برسد. (118=20+20+6+2+74)
  جمعاً وقتی 58 سانتی متر بافتید 28 دانه وسطی را جهت گودی پشت یقه کم کنید.
  در 3 رج بعدی نیز 1+2+3 دانه کم کنید. وقتی برای هر سرشانه 39 دانه باقی مانده، دانه ها را کور کرده کار را تمام کنید.

  بافت جلوی کت زنانه :
  کار بافت را با 44 دانه شروع کنید، 3 سانتی متر مدل دانه برنجی ببافید. سپس 7 دانه طرف یقه جلوی کت را تا پایان کار مدل دانه برنجی یا ابری ببافید، مابقی کار را مدل ساده از رو ببافید. وقتی کار بافت به 14 سانتی متر رسید مثل پشت کت از آن 1 دانه کم کنید.جمعاً 18 سانتی متر مدل ساده از رو ببافید، سپس 25 رج آن را کش باف (یکی از زیر، یکی از رو) بافته، در رج 26، 20 دانه از رو، مابقی را یکی از زیر و یکی از رو (مدل کش باف) ببافید.
  سپس در هر ردیف 3 دانه کش باف کم کنید و پس از آن تا زیر بغل جلوی کت، 12 سانتی متر ساده بافته در این حال، 2 بار 1 دانه اضافه کنید.جهت آستین سرخودکت نیز 3+5+6+6 دانه اضافه کرده به کار ادامه دهید.
  وقتی دانه های بافت کش باف تان به صفر رسید، جهت یقه هر 2 رج یکبار دانه های 7 و 8 را با هم بافته یکی کنید «کم کردن جهت یقه را شروع کنید». این کار را 21 مرتبه تکرار کنید.
  از 45 دانه باقی مانده 38 دانه ساده باف را کور کنید تا سرشانه ها شکل گیرد. سپس 7 دانه مدل دانه برنجی کنار باقی می ماند که آنها را تا وسط پشت گردن (پشت یقه) بافته سپس آن را به پشت کت متصل کنید.

  بافت آستین کت زنانه :
  از آستین سرخودهایی که روی جلو و پشت کت بافته اید 75 دانه در آورده روی میل ها سر بیاندازید. آن را 5 سانتی متر «مدل دانه برنجی» ببافید.
  جهت برگرداندن آستین :
  5 دانه را به طول 5/9 سانتی متر مدل ساده از رو بافته به کمک دکمه روی آستین ها وصل کنید.

  توجه : به دانه برنجی ابری هم گفته می شود.

  مدل دانه برنجی : در رج اول 1 دانه به زیر، 1 دانه به رو بافته می شود و در رج بعدی برعکس، دانه زیری را به رو و دانه رویی را به زیر ببافید.
  مدل هاروش یا مدل دانه برنجی : رج اول را به رو بافته، رج دوم را به زیر ببافید.

  منبع : مجله کوک


  ویرایش توسط Nasim : ۲۶ ۰۴ -۹۲ در ساعت 16:10
  سانا likes this.

 12. کاربر مقابل از Nasim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  سانا (۳۱ ۰۶ -۹۲)

 13. Top | #7
  زندگی درست همان جایی است که تو ایستاده ای
  درجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربر

  تاریخ عضویت
  دی -۱۳۹۰
  علایق
  کتاب ، آشپزی ، استراحت! ، باز و بسته کردن در یخچال!
  شغل
  حرص خوردن!
  محل سکونت
  دنیای مجازی
  سن
  24
  نوشته ها
  1,664
  تشکر
  3,886
  تشکر شده 3,168 بار در 1,364 ارسال
  مطالب وبلاگ
  4
  آموزش بافت بلوز زنانه

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  وسایل مورد نیاز جهت بافت بلوز زنانه :
  4 کلاف کاموای 100 گرمی
  جهت بافت بلوز :میل شماره 4
  جهت بافت موتیف ها :قلاب شماره ½

  طرز بافت پشت بلوز زنانه :
  کار را با 90 دانه شروع کرده، 35 سانتی متر آن را مدل ساده از رو ببافید. جهت حلقه آستین 1+2+3 دانه از هر طرف کم کرده 21 سانتی متر دیگر به بافت ساده ادامه دهید.
  وقتی قد پشت بلوز 60 سانتی متر شد، دانه ها را کور کرده کار را تمام کنید.

  بافت جلوی بلوز زنانه :
  کار را با 90 بلوز شروع کرده تا 35 سانتی متر، آن را مدل ساده ببافید. در 27 سانتی متری بافت جلو، جهت گودی یقه مانتو 14 دانه از آن را کم کنید. باز هم جهت گودی یقه 2 رج، یکبار 1 دانه کم کنید. وقتی در راست و چپ کار 18 دانه باقی ماندو قد مانتو 60 سانتی متر شد دانه ها را کور کرده کار را تمام کنید.

  بافت آستین بلوز زنانه :
  کار را با 55 دانه شروع کرده، پس از 16 سانتی متر بافت ساده از رو 3 رج یکبار 2 دانه اضافه کنید تا جمع دانه های اضافه شده 6 عدد شود. بدین ترتیب 5 سانتی متر بافته، سپس 1+2+3 دانه کم کرده، 9 سانتی متر دیگر به بافت ادامه دهید. سپس تا 10 رج در هر رج 1 دانه کم کنید تا جمعاً 10 دانه کم کرده باشید.
  وقتی بلندی آستین 42 سانتی متر شد، دانه های بافت را کور کرده آستین ها را به تنه بدوزید.

  موتیف قلاب دوزی دور یقه و آستین :
  قلاب را توی یکی از دانه های پایین تنه فرو کرده نخ را بیرون کشیده 8 عدد زنجیره بزنید. سپس قلاب را توی دانه 4 تنه فرو برده 8 عدد زنجیره دیگر بزنید بدین ترتیب دور تا دور تنه را زنجیره زده، دایره یا حلقه های توخالی وسطی موتیف ها را بوجود آورید. « به شکل توجه کنید.»

  در رج بعدی 4 عدد زنجیره زده توی دانه 3 قلاب را فرو ببرید. کار را به همین ترتیب ادامه داده تا به پشت بلوز برسید. دوباره 4 عدد زنجیره زده، دانه گرفته، قلاب را داخل دایره یا حلقه تو خالی فرو ببرید، بدین ترتیب 3 دانه خواهید داشت. سپس 1 نخ روی قلاب انداخته، ابتدا نخ را از 2 دانه رد کرده سپس نخ را از 3 دانه باقی مانده رد کنید دوباره 4 عدد زنجیره زده قلاب را توی حلقه وسطی فرو برده 1 عدد نخ گرفته کار را به شکل ذکرشده در هر حلقه 6 بار تکرار کنید. « به شکل توجه کنید.»

  سپس 4 دانه زنجیره زده به دانه 3 روی تنه فرو کنید و 3 تا پایه بلند در آن بزنید. سپس 8 عدد زنجیره دیگر زده موتیف کناری را ببافید. این کار را 5 بار تکرار کنید.
  کناره های موتیف را با رنگ دیگر کاموا توسط قلاب پایه کوتاه زده سپس قلاب را وسط یکی از دانه های زنجیره ها فرو کرده 4 دانه زنجیره بزنید. دوباره قلاب را توی همان دانه فرو کرده، مابقی را پایه کوتاه زده کار را ادامه دهید.
  بدین ترتیب تاج های روی موتیف ها پدیدار خواهد شد. « به شکل توجه کنید.»

  منبع : مجله کوک


  sarajon وسانا این مطلب را لایک کرده اند.

 14. کاربر مقابل از Nasim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  سانا (۳۱ ۰۶ -۹۲)

 15. Top | #8
  زندگی درست همان جایی است که تو ایستاده ای
  درجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربر

  تاریخ عضویت
  دی -۱۳۹۰
  علایق
  کتاب ، آشپزی ، استراحت! ، باز و بسته کردن در یخچال!
  شغل
  حرص خوردن!
  محل سکونت
  دنیای مجازی
  سن
  24
  نوشته ها
  1,664
  تشکر
  3,886
  تشکر شده 3,168 بار در 1,364 ارسال
  مطالب وبلاگ
  4
  آموزش بافت تونیک دخترانه

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  نقشه تونیک دخترانه
  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  اندازۀ بافتنی: سایز 38 تا 42 (11 کلاف کاموای 100گرمی و میل شماره 4)

  پیش: با 142 دانه (58 سانت) شروع و برای حاشیه از کشباف ( یکی زیرـ یکی رو) و برای 7 دانة حاشیة چاک پهلوها از بافت رِکِن (همه از زیر) استفاده شده است. بعد از حاشیه نقشه ای را که در بالا توضیح داده شده، می بافیم. و 66سانت بافته و گودی یقه را به ترتیبی که در الگو نشان داده شده باز می کنیم.

  پشت: آن هم مطابق پیش بافته می شود.

  آستین: با 42 دانه شروع کرده و 5 سانت می بافیم. بعد از کشباف 22 دانه در یک رج اضافه می کنیم. به این ترتیب بعد از کشباف 64 دانه (24سانت) خواهیم داشت.بعد از 5 سانت هر طرف آستین 19 دانه اضافه کرده، در خاتمه دانه های آستین، 102 دانه (46 سانت) و بلندی آستین با کشباف 47 سانت است.

  یقه: تعداد دانه هایی که برای دور یقه گرفته می شود باید به اندازۀ دور سر باشد تا به راحتی آن را از سر پوشید.

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  نکات بافت تونیک دخترانه :
  - در اندازه های داده شده، فقط به اندازه های سانتیمتری توجه کنید، زیرا دانه ها براساس نخ انتخابی شما تغییر خواهد کرد.
  - حاشیه ها و یقه های بافتنی را می توانید به میل خودتان انتخاب کرده و ببافید.

  منبع : مجله کوک


  sarajon, sarajon, سانا و 1 نفر دیگر این پست را لایک کرده اند.

 16. 2 کاربر مقابل از Nasim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  tala (۲۹ ۰۴ -۹۲),سانا (۳۱ ۰۶ -۹۲)

 17. Top | #9
  زندگی درست همان جایی است که تو ایستاده ای
  درجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربر

  تاریخ عضویت
  دی -۱۳۹۰
  علایق
  کتاب ، آشپزی ، استراحت! ، باز و بسته کردن در یخچال!
  شغل
  حرص خوردن!
  محل سکونت
  دنیای مجازی
  سن
  24
  نوشته ها
  1,664
  تشکر
  3,886
  تشکر شده 3,168 بار در 1,364 ارسال
  مطالب وبلاگ
  4
  آموزش بافت تونیک دخترانه

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  نقشه بافت تونیک دخترانه
  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  I = n (زیر)
  -- = * (رو)
  U = š (ژوته)
  = x (2تا یکی از زیر)
  =y (2تا یکی از زیر به این ترتیب که دانۀ دوم و اول را جابه جا کرده بعد 2 یکی می کنیم.)
  = ( 4 دانه را به صورت مارپیچ به این ترتیب ببافید. 3 دانه را با یک دانه ار زیر جا به جا کرده و از زیر ببافید.)

  اندازۀ بافتنی: سایز36 تا 40 (10 کلاف کاموای 100گرمی و میل شماره 4)

  آموزش بافت جلوی تونیک :
  با 126 دانه (54 سانتیمتر) کشباف (یکی زیر ـ یکی رو) را شروع کرده و 5 سانت می‌بافیم. بعد از کشباف از نقشه‌ای که بالا توضیح داده شده، به اضافۀ پیچ 6 تایی در طرفین طرح. و 17 سانت بافته، سپس دهنۀ جیب را 24 دانه (12سانت) به ترتیبی که به شکل تصویری نشان داده شده، می‌بافیم. بافتنی را 70 سانت بافته و گودی یقه را به ترتیبی که در الگو نشان داده شده می‌بافیم.

  آموزش بافت پشت تونیک :
  آن را هم به اندازۀ پیش می‌بافیم. در مدل ارائه شده پشت بافتنی دو تکه بافته شده و از دکمه برای زیباتر شدن استفاده شده است.

  آموزش بافت آستین تونیک :
  با 51 دانه شروع کرده و 7 سانت می‌بافیم. بعد از کشباف 25 دانه در یک رج اضافه می‌کنیم. (2 دانه بافته یک ژته می‌اندازیم تا آخر رج، 25 دانه به این ترتیب اضافه می‌شود) به این ترتیب بعد از کشباف 76 دانه (38سانت) خواهیم داشت.

  بعد از 20 سانت هر طرف آستین 8 دانه هر 2 سانت اضافه کرده در خاتمه دانه‌های آستین، 92 دانه (44 سانت) و بلندی آستین با کشباف 43 سانت است.

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  نکات بافت تونیک :
  - در اندازه‌های داده شده، فقط به اندازه‌های سانتیمتری توجه کنید، زیرا دانه‌ها براساس نخ انتخابی شما تغییر خواهد کرد.
  - حاشیه‌ها و یقه‌های بافتنی را می‌توانید به میل خودتان انتخاب کرده و ببافید.

  منبع : مجله کوک


  ویرایش توسط Nasim : ۳۰ ۰۴ -۹۲ در ساعت 15:23
  sarajon, سانا وچشم عسلی این مطلب را لایک کرده اند.

 18. 2 کاربر مقابل از Nasim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  khaton (۳۰ ۰۴ -۹۲),سانا (۳۱ ۰۶ -۹۲)

 19. Top | #10
  زندگی درست همان جایی است که تو ایستاده ای
  درجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربردرجه کاربر

  تاریخ عضویت
  دی -۱۳۹۰
  علایق
  کتاب ، آشپزی ، استراحت! ، باز و بسته کردن در یخچال!
  شغل
  حرص خوردن!
  محل سکونت
  دنیای مجازی
  سن
  24
  نوشته ها
  1,664
  تشکر
  3,886
  تشکر شده 3,168 بار در 1,364 ارسال
  مطالب وبلاگ
  4
  آموزش بافت لباس زنانه

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  وسایل مورد نیاز جهت بافت پیراهن زنانه :
  4 کلاف 100 گرمی
  میل شماره 6

  طریقه بافت تکه جلو پیراهن زنانه :

  2 تا یکی ( 5 بار تکرار شود ) یک ژته، یکی از زیر، ( 10 بار تکرار شود ) 2 تا یکی ( 5 بار تکرار شود ) بافت را طبق نقشه داده شده تا 59 سانتیمتر ادامه دهید و هر 3 رج یکبار یک دانه از هر دو طرف بافت کم کنید. بعد از آن جهت گودی یقه از هر دو طرف بافت به اندازه 12 سانتیمتر دانه جدا کرده و دانه‌های باقیمانده وسط را کور کنید و دو طرف بافت را جداگانه بافته و هر 2 رج در میان یک دانه از سمت راست و یک دانه از سمت چپ بافت کم کنید تا اندازه سرشانه به 10 سانتیمتر برسد بعد دانه‌ها را کور کنید. اندازه حلقه باید 20 سانتیمتر باشد.

  تکه پشت را نیز مانند تکه جلو ببافید

  [تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ][تنها اعضای سایت قادر به مشاهده لینک ها و تصاویر هستند. ]

  طریقه بافت آستین لباس زنانه :
  74 دانه سر انداخته شود و بافت را طبق نمونه داده شده تا 33 سانتیمتر ببافید و بعد همه دانه‌ها را کور کنید تکه جلو و پشت و آستینها را به هم وصل کنید و بعد از آن جهت یقه دور تا دور دانه گرفته و یقه را نیز طبق مدل داده شده ببافید. البته تا اندازه دلخواه ببافید.

  ژته: О 2 تا یکی: ⁄ دانه از زیر: ⊟ دانه از رو: ؟

  منبع : مجله کوک


  sarajon وسانا این مطلب را لایک کرده اند.

 20. 2 کاربر مقابل از Nasim عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  khaton (۰۱ ۰۵ -۹۲),سانا (۳۱ ۰۶ -۹۲)

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

تبلیغات متنی : دانلود آموزش های سریع هنری جایگاه تبلیغات شما